اخبار و اطلاعات
موزه فرش خراسان شمالی
موزه فرش خراسان شمالی

موزه فرش خراسان شمالی طی یک ماه آینده افتتاح می‌شود.

به نقل از فارس از بجنورد محمدعلی شجاعی ظهر امروز در نخستین جلسه کارگروه فرش دستبافت خراسان شمالی ضمن انتقاد شدید نسبت به برنامه‌های برگزارشده برای فرش استان اظهار کرد: از سال ۹۳ تا ۹۸ فقط به جلسه، نمایشگاه، همایش و چند دوره آموزشی اکتفا شده و اقدام مؤثری در کارنامه این چندساله دیده نمی‌شود.
وی این عملکرد را در راستای تعطیل سازی فرش در استان توصیف کرد و ادامه داد: فرش همچون بیماری است که تاکنون به آن رسیدگی نشده و در حال از بین رفتن است و باید به‌صورت جدی به آن رسیدگی کرد.

استاندار خراسان شمالی درخواست بخش خصوصی مبنی بر تهیه مکان و امکانات اداری از دولت را مورد دیگر نقد خود قرارداد و گفت: با این مسیر وضعیت فرش بدتر می‌شود.
وی با تأکید بر تدوین برنامه اجرایی به نفع سرمایه‌گذار و اهالی حوزه فرش گفت: هر کمکی از سوی مرکز کشور برای فرش استان بیاید ۱۰ برابر آن از استان تأمین می‌شود.

رئیس کارگروه فرش دستبافت استان در ادامه زنجیره ناقص بازرگانی فرش در کشور را باعث له شدن این صنعت توصیف کرد و گفت: حلقه مفقوده فرش کشور بازار و صادرات است و برای فرش خراسان شمالی با ایجاد برند و فروشگاهی در تهران می‌توان قدم نخست برای ایجاد بازار را برداشت. وی با تأکید بر تکمیل زنجیره تولید فرش در استان گفت: از تأمین مواد اولیه، رنگرزی، پرداخت و طراحی هرکدام متخصصی می‌خواهد که در استان می‌توان این فرآیند را کامل کرد.

استاندار خراسان شمالی در انتها خطاب به مسئولان میراث فرهنگی استان تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های لازم تا یک ماه آینده موزه فرش استان راه‌اندازی می‌شود.

منبع: عصر فرش

نظرات

نظر خود را ثبت کنید

To top