اخبار و اطلاعات
انواع جنس نخ فرش
انواع جنس نخ فرش

در برچسب پشت فرش جنس نخ تار، نخ پود و نخ پرز نوشته شده است. جنس نخ تار و پود معمولا ثابت است اما جنس نخ پرز یا نخ خاب مهم است.

 

✅ *فرش های نایلونی*

در برابر تغییر شکل بسیار مقاوم هستند و نسبت به دیگر فرش ها قیمت ارزان تری دارند. عیب این فرش ها این است که به راحتی گرد و غبار را به اطراف پراکنده می کنند.

✅*فرش اولفین*
از انواع ارزان قیمت الیاف مصنوعی است. رنگ های متنوع، عدم جذب رطوبت و عدم آسیب در برابرنور آفتاب از مزایای آن است که در محیط های سرباز این نوع فرش پیشنهاد می شود. اما عمرش کم است، آلودگی را جذب می کند و شستشوی آن نیز دشوار است.

✅ *فرش پلی استر*
فرش ماشینی را به درخشندگی و زیبایی فرش ابریشمی دستباف نزدیک می کند. قیمت فرش های پلی استر به نسبت فرش های پشمی و اکریلیک مناسب تر است و تنوع رنگ و زیبایی بهتری دارد. الیاف پلی‌استر به خاطر ظرافت بیشتر، زودتر از سایر فرش‌ها آسیب می‌بینند و استفاده‌ی آن‌ها در محل‌های پررفت و آمد و جاهایی که پاخور فرش بیشتر است توصیه نمی‌شود.

✅*فرش اکریلیک*
به نسبت فرش پشمی رنگ پذیری بهتری دارد و فرش، ظاهر بهتری خواهد داشت. نخ اکریلیک در برابر رطوبت نیز مقاوم تر است. بسته به کیفیت و مدت استفاده پرز می دهد که نقطه ضعف فرش های اکریلیک محسوب می شود.

✅ *فرش پشمی*
نرم است، کمتر تغییر حالت می دهد، از عمر بیشتری به نسبت الیاف مصنوعی برخوردار است، در سرما و گرما عایق خوبی برای کف محسوب می شود و اگر می خواهید به مدت طولانی از فرش استفاده کنید فرش پشمی گزینه خوبی است اما
گران است و پرزهای آن حساسیت زاست.

 

نظرات

نظر خود را ثبت کنید

To top