اخبار و اطلاعات
فرش چند شانه بخریم؟
فرش چند شانه بخریم؟

هنگام خرید فرش اولین سوالی که از شما پرسیده میشود این است : فرش چند شانه؟؟

اگر شما شخصی هستید که به زیبایی فرش اهمیت میدهید به شما توصیه میکنیم که فرشی انتخاب کنید که شانه و تراکم بالاتری داشته باشد . هرچه این دو قسم بالاتر باشند ، فرش ریزتز به نظر می آید . فرش های با شانه بالا شباهت زیادی به فرش دستبافت دارند و به آن دستبافت گونه نیز میگویند. اگر عادت دارید بیشتر روی فرش بنشینید و از مبل نیز استفاده نمیکنید و یا به دنبال فرشی با دوام و طول عمر بالایی هستید فرش انتخابی شما باید ضخیم تر باشد. ما به شما پیشنهاد خرید فرش های ۵۰۰ و یا ۷۰۰ را میدهیم که تراکم آن نیز پایینتر است .

🔶 فرش ماشینی ۷۰۰ شانه
فرش ۷۰۰ شانه ۸ رنگ و ۱۰ رنگ میباشد . فرش های ماشینی ۷۰۰ دارای تراکم ۲۵۵۰ میباشند، دسته فرش ۷۰۰ شانه درجه یک به طور معمول در رنگ ۸ و یا ۱۰ و توسط دستگاه های بروز کارخانجات فرش ماشینی بافته و به بازار عرضه میشود .

🔶 فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه
وقتی میگوییم فرش ۱۰۰۰ شانه یعنی در یک متر از عرض آن چیزی حدود هزار گره یا ریشه وجود دارد. هرچه شانه فرش بالاتر باشد ، فرش شلوغتر میشود . این گونه فرش ها با الیاف خیلی ریز بافته میشود . فرش های ۱۰۰۰ به صورت ۱۰ رنگ و از نخ ۱۰۰% اکریلیک هیت ست بافته میشوند . تراکم فرش های ۱۰۰۰ شانه ، ۳۰۰۰ است .

🔶 فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه
از ویژگی های بارز فرش های ۱۲۰۰ تعداد ریشه های بالای ان است . در این نوع فرش فشردگی گره ها بالاست و فرش مقاومت بالایی دارد و به همان نسبت رش طول عمر بالایی دارد . نام دیگر فرش ۱۲۰۰ شانه ، فرش دستبافت گونه است .تراکم این نوع فرش ۳۶۰۰ است و به خاطر این حجم بالای تراکم از دسته فرش های لوکس به حساب می آید. این دسته از فرش های ماشینی به صورت ۸ رنگ با بهترین دستگاه ها و با کیفیت ترین الیاف در کارخانه بافته و به بازار عرضه میشوند .

 

نظرات

نظر خود را ثبت کنید

To top