اخبار و اطلاعات
تاثیر رنگ ها در دکوراسیون
تاثیر رنگ ها در دکوراسیون

در حال حاضر عمده فرش های موجود در بازار، چه فرش ماشینی و چه فرش دستباف، با 5 رنگ زمینه کرم، سورمه ای، آبی، گردویی و لاکی تولید می شوند و از بقیه رنگ ها در بستر این 5 رنگ استفاده می شود.

فرش های زمینه کرم

فرش های زمینه کرم، دارای رنگی بسیار چشم نواز می­ باشند چرا که رنگ آنها به هیچ وجه چشم را آزار نمی­دهد، و در عین حال باعث آرامش و تسکین چشم نیز می ­شوند و برای خانه رنگی بسیار شیک به شمار می ­روند. رنگ­ های خنثی مانند کرم در هر محیطی کاربرد دارند چرا که می­ توانند به عنوان رنگ تکمیلی در کنار هر رنگی استفاده شوند، به همین دلیل برای هر اتاقی از خانه مناسب هستند. علاوه بر این کارشناسان توصیه می­کنند برای فضاهایی با وسعت کم از فرش ­هایی با ترکیب رنگ روشن استفاده نمایید چرا که هر چه کف روشن تر باشد فضا بزرگتر و نورانی تر دیده می شود. پس اگر می خواهید اتاق نشیمن کوچک­تان بزرگ­تر شود یا دوست دارید اتاق پذیرایی­تان بازتر به نظر برسد، فرش های زمینه کرم می­تواند یک انتخاب خوب برای شما به شمار رود.

فرش های زمینه سرمه ای

فرش های زمینه سرمه ­ای، دارای رنگی بسیار آرامش بخش می ­باشند. رنگ سرمه‌ای نشان دهنده‌ی آرامش کامل است. این رنگ، از یک تاثیر آرام بخش در سیستم اعصاب مرکزی برخوردار است. فشار خون، نبض و تنفس کاهش می‌دهد، و این در حالی است که مکانیسم‌های خود محافظ برای تجدید نیروی بدن را فعال می‌نماید. بدن انسان خود را با آرامش و تجدید قوا تطبیق می‌دهد، به طوری که در هنگام بیماری و خستگی نیاز به این رنگ بیشتر می‌شود. از نظر روانشناسی، گرایش به حساس بودن و سهولت دل آزرده شدن نیز افزایش می‌یابد.

انتخاب رنگ‌های قوی تر مانند سرمه‌ای به مدرن کردن دکوراسیون شما کمک می‌کند. اغلب رنگ‌ها یا گرم تلقی می شوند یا سرد. در چرخه رنگ، رنگ­ ها به سهولت از نظر گرمی و سردی از هم تفکیک می ­شوند. قرمز، نارنجی و زرد رنگ­های گرم و رنگ‌های سبز، آبی و بنفش و سرمه ­ای رنگ‌های سرد و رنگ­های کرم، بژ و خاکستری رنگ­های خنثی محسوب می ­شوند.

به یاد داشته باشید که رنگ‌های تیره ارتفاع اتاق را کم‌تر  و دیوارها را نزدیک‌تر به نظر می‌رسانند لذا اتاقی بزرگ با یک کفپوش تیره مانند سرمه‌ای یا آبی صمیمی تر و دلنشین تر خواهد بود. علاوه بر این اگر لوازم دکور منزلتان از رنگ­های روشن تشکیل شده ­اند یا خانه­ای روشن دارید که برای­تان یکنواخت و خسته کننده شده است، فرش های زمینه سرمه ای می توانند یک انتخاب ایده آل برای شما باشند. البته نکاتی مانند مساحت فضا و سبک های دکوراسیونی را هم در نظر داشته باشید.

نظرات

نظر خود را ثبت کنید

To top