اخبار و اطلاعات
تمیز کردن فرش به‌صورت خشک
تمیز کردن فرش به‌صورت خشک

متد صحیح برای از بین بردن کثیفی و لکه‌ها و در حالت کلی بر تمیز کردن فرش به‌صورت مرتب تأکید بسیاری می‌شود. مهم‌ترین مرحله در تمیز کردن فرش، انتخاب متد صحیح است.

در این روش اصلاً نیازی به استفاده از آب نیست. همچنین از هیچ‌گونه مایع تمیزکننده که در آب مخلوط می‌شوند هم استفاده نمی‌شود. در عوض تمامی مواد تمیزکننده به‌صورت پودر می‌باشند. طرز استفاده از پودرها به این صورت است که آن‌ها را بر روی فرش قرار می‌دهند و اجازه می‌دهند برای مدتی که حدوداً سی دقیقه است، بماند سپس با جاروبرقی، تمامی پودرها را جمع می‌کنند. پودرها باعث می‌شود که کثیفی‌ها از روی فرش از بین برود و همراه با پودر داخل محفظه جاروبرقی برود.

✅مزایا:

🔰باعث آسیب کمتری به فرش می‌شود
استفاده بیش‌ازحد آب، باعث آسیب رساندن به بافت فرش می‌شود. با این تکنیک کمتر به بافت فرش آسیب می‌رسانید.

🔰صرفه‌جویی در زمان
در هنگامی‌که تمیز کردن فرش با آب، باید زمانی را برای خشک شدن آن نیز تنظیم کنید اما با این فن دیگر نیازی به قرار دادن زمان‌های اضافی نیست.

🔰مؤثر و کم‌هزینه
پودرها نسبت به بقیه محلول‌ها، خیلی کمتر مواد شیمیایی در ساختار خود استفاده می‌کنند و ازنظر هزینه نسبت به بقیه نیز مقرون‌به‌صرفه می‌باشند.

🔰مناسب برای سلامت بدن
مواد شیمایی در محلول‌ها، بعضی‌اوقات به‌صورت کامل از بین بافت‌های فرش از بین نمی‌رود که بعداً باعث آسیب رساندن به‌سلامت افراد می‌شود. ولی ازآنجاکه پودرها کمتر مواد شیمیایی در ساختار تولیدی خود به کار می‌برند، آسیب به‌مراتب خیلی کمتری به بدن وارد می‌کنند و بعد اینکه با جاروبرقی کاملاً اثر آن‌ها از روی فرش پاک می‌شود.

❌معایب:

باقی‌مانده پودر می‌تواند باعث لکه‌دار شدن لباس شما شود
در بعضی مواقع که قسمت را به‌درستی جاروبرقی نکشید، اثرات به‌جامانده از پودر، در هنگام راه رفتن افراد به دیگر قسمت‌ها جابجا شده و باعث کثیف شدن و لکه‌دار شدن لباس‌های شما در هنگام نشستن بر روی فرش می‌شود.

نظرات

نظر خود را ثبت کنید

To top