اخبار و اطلاعات
تزئین راه پله ها
تزئین راه پله ها

راه پله ها معمولا جزو آن فضاهایی هستند که هم بسیار در دکوراسیون داخلی خانه به چشم می آیند و هم به دلیل ریتم و ضرب آهنگی که در اجرایشان دیده می شود پتانسیل و امکان بیشتری برای زیباتر شدن و طراحی دکوراسیون دارند.

 

🔸رنگ کردن ارتفاع پله ها
یکی از روش هایی که می توانید به جذابیت پله های خانه بیافزایید و حس یکنواختی و کسالت آن ها را از بین ببرید، رنگ کردن ارتفاع پله ها است. می توانید هر کدامشان را به رنگی خاص یا طرحی خاص در بیاورید. این رنگ ها هم می توانند هماهنگگ با رنگ های استفاده شده در طراحی دکوراسیون داخلی خانه شما باشند و یا می توانند متضاد آن ا باشند یادتان باشد برای انجام این دست کارها و تزئینات در خانه برای خودتان محدودیت ایجاد نکنید، هر کاری را که دلتان می خواهد و فکری کنید جذاب است انجام دهید و از آن لذت ببرید.

🔸تزیین نرده های پله با گیاهان رونده
یکی از اجزای پله ها نرده ها هستند که زیبایی و ظرافتشان حسابی بر زیبایی چهره پله ها تاثیر گذار است. این نرده هم خودشان می تواند ظاهر و جنسی متفاوت داشته باشند هم می توانند با گیاهان خانگی رونده تزیین شوند. حتی تزیینات نرده ها می تواند هماهنگ با مناسب ها باشد

🔸نورپردازی راه پله ها
اگر دوست ندارید که راه پله های خانه تان شلوغ شوند می توانید به سراغ نورپردازی ها بروید. آن ها می توانند در عین سادگی چهره راه پله ها را حسابی عوض کنند و آن ها را به فضایی جذاب بدل کنند که می توان حسابی از بودن در آن و قدم زدن بر روی تک تک پله لذت برد. به قدرت نورپردازی در دکوراسیون داخلی اعتماد کنید.

♦️پاگرد پله ها
پله های خانه تان دارای یک پاگرد میانی است؟ خب یک قالیچه ایرانی کوچک و زیبا برای این قسمت تهیه کنید تا ههر بار که به پاگرد می رسید از استراحت کوتاه مدت خودتان لذت ببرید. این قالیچه ها حتی می توانند از نوع جاجیم و گلیم ها هم باشند.

♦️گیاهان خانگی و گلدان ها روی پله ها
روی راه پله های تان را با گلدان های زیبای یک دست پر کنید، نه اصلا چرا یک دست هر جوری که مایل هستید، چه یک دست چه متفاوت. هر گلدانی که فکر می کنید دیدنش روح تان را تازه می کند را روی پله ها بچینید. این گلدان می توانند جشنواره ای از رنگ ها را به دکوراسیون داخلی خانه تان بیاورند پس از آن ها غافل نشوید.

♦️تزیین راه پله ها با تابلوهای هنری
وقتی یک دیوار خالی می بینید اولین چیزی که به ذهنتان می رسد نصب تابلوهای هنری زیبا روی آن است. خب از همین ترفند دکوراسیونی می توانید برای دیوار راه پله ها هم استفاده کنید اصلا تابلوهای هنری هم نه قاب عکس هایی که دوست دارید مدام جلوی چشمتان باشد. چه اشکالی دارد؟

♦️استفاده از فرش روی پله ها
فرش هایی با عرض کم و طول زیاد کلاسیک ترین تزئیناتی هستند که روی پله ها به چشم می خورند. شما هم می توانید هماهنگ با دکوراسیون داخلی خانه تان فرشی مناسب را انتخاب و روی راه پله تان پهن کنید.

 

نظرات

نظر خود را ثبت کنید

To top