اخبار و اطلاعات
روش‌ های شستن فرش کرم
روش‌ های شستن فرش کرم

شاید تا حالا از فرش‌های رنگ روشن را در منزل خود استفاده نکرده باشید. فرش‌های کرمی با اینکه می‌توانند جلوه زیبایی به طراحی داخلی منزل بدهند، نگهداری دشواری دارند. این فرش‌ها همیشه نیاز به مراقبت دارند تا مبادا کدر شوند، بنابراین بهتر است روش نگهداری از آنها را بیاموزیم تا کمتر به شستن و تمیز کردن نیاز پیدا کنند.

پاک کردن گواش از روی فرش
پاک کردن گواش از روی فرش

به طور کلی فرش‌ها همواره در معرض انواع لکه‌ها قرار می‌گیرند. از سخت‌ترین لکه‌هایی که می‌تواند فرش را آلوده کند لکه‌های رنگی است. یکی از لکه‌های رنگی ، گواش است که می‌تواند موجب از بین رفتن زیبایی فرش شما شود

رفع بوی نم فرش
رفع بوی نم فرش

بوی نم فرش ممکن است به دلایل مختلف مانند شرایط آب و هوایی یا مشکلات ساختمان و… وجود داشته باشد ؛ در این صورت نفوذ رطوبت در فرش و ماندگاری آن سبب خواهد شد که فرش بوی نامطبوعی را به خود بگیرد و باید فورا به فکر از بین بردن بوی نم فرش باشید. 

برق انداختن فرش و موکت
برق انداختن فرش و موکت

دیدن قالی های رنگارنگی که از پشت بام منازل آویزان شده بودند، خبر از رسیدن بهار و فصل خانه تکانی می داد.

نحوه صحیح تا زدن فرش
نحوه صحیح تا زدن فرش

نحوه صحیح تا زدن فرش در سالم ماندن آن بسیار موثر است. فرش ها عنصری بسیار مهم در دکوراسیون خانه‌ها هستند و با رنگ‌ها ، طرح‌ها و نقش‌های زیبایشان به خانه‌ها گرما ، صمیمیت و انرژی می‌بخشند. 

نکات مهم هنگام تعویض ریشه فرش
نکات مهم هنگام تعویض ریشه فرش

اگر شما از فرشهایتان راضی نیستید؛ و فرشهایتان جلوه روز اول را ندارد و بودجه خرید فرش نو را ندارید. میتوانید با هزینه کمتر فرشهایتان را مثل روز اول زیبا کنید.

نفوذ آب در فرش
نفوذ آب در فرش

اگر به هر دلیلی آب به فرشمان نفوذ کرد چه کنیم؟

 

تمیز کردن فرش به‌صورت خشک
تمیز کردن فرش به‌صورت خشک

متد صحیح برای از بین بردن کثیفی و لکه‌ها و در حالت کلی بر تمیز کردن فرش به‌صورت مرتب تأکید بسیاری می‌شود. مهم‌ترین مرحله در تمیز کردن فرش، انتخاب متد صحیح است.

To top