اخبار و اطلاعات
چگونه از فرش‌های خود در برابر خرابی و کثیفی مراقبت کنیم؟
چگونه از فرش‌های خود در برابر خرابی و کثیفی مراقبت کنیم؟

خوشبختانه روش‌های ساده‌ای وجود دارند که با انجام آنها، می‌توانید از آسیب دیدن فرش خود جلوگیری کنید. با انجام این کارها، فرش‌های شما تمیز و در وضعیت مطلوب باقی می‌مانند و شما می‌توانید به مدت طولانی از آنها استفاده کنید. در ادامه می‌توانید این روش‌ها و نکات را مطالعه کنید.

روش‌های شستشو و تمیز کردن فرش ماشینی
روش‌های شستشو و تمیز کردن فرش ماشینی

اگر در خانه خود فرش دارید، به‌ ویژه وقتی که خانواده ای پرجمعیت و یا کودک در خانه دارید، باید بدانید که چطور فرش‌های خود را بدون استفاده از بخارشوی تمیز کنید. لکه و مواردی از این دست، به هیچ وجه خوشایند نیستند و تمیز کردن آنها نیز کاری دشوار است. اما ترفندهایی وجود دارند که به شما در تمیز کردن لکه‌های فرش کمک می‌کنند. در این مطلب بهترین روش برای شستشوی فرش ماشینی را توضیح خواهیم داد. پس لطفاً تا پایان همراه ما باشید و از این روش‌ها، جهت تمیز نگه داشتن خانه خود استفاده کنید.

روش‌های ساده برای ترمیم سوختگی فرش که به کارتان می‌آیند
روش‌های ساده برای ترمیم سوختگی فرش که به کارتان می‌آیند

گاهی اوقات یک شمع در خانه خود روشن می‌کنید تا فضای خانه را رمانتیک سازید. اما تصور نمی‌کنید که این شمع، ممکن است سبب سوختگی فرش‌تان گردد. همچنین علاوه بر شمع، موارد دیگری نیز وجود دارند که ممکن است منجر به سوختن قسمتی از فرش شوند. سوختن بخشی از فرش، می‌تواند بسیار ناخوشایند باشد و سبب نارضایتی شما از ظاهر فرش گردد.

روش‌ های شستن فرش کرم
روش‌ های شستن فرش کرم

شاید تا حالا از فرش‌های رنگ روشن را در منزل خود استفاده نکرده باشید. فرش‌های کرمی با اینکه می‌توانند جلوه زیبایی به طراحی داخلی منزل بدهند، نگهداری دشواری دارند. این فرش‌ها همیشه نیاز به مراقبت دارند تا مبادا کدر شوند، بنابراین بهتر است روش نگهداری از آنها را بیاموزیم تا کمتر به شستن و تمیز کردن نیاز پیدا کنند.

پاک کردن گواش از روی فرش
پاک کردن گواش از روی فرش

به طور کلی فرش‌ها همواره در معرض انواع لکه‌ها قرار می‌گیرند. از سخت‌ترین لکه‌هایی که می‌تواند فرش را آلوده کند لکه‌های رنگی است. یکی از لکه‌های رنگی ، گواش است که می‌تواند موجب از بین رفتن زیبایی فرش شما شود

رفع بوی نم فرش
رفع بوی نم فرش

بوی نم فرش ممکن است به دلایل مختلف مانند شرایط آب و هوایی یا مشکلات ساختمان و… وجود داشته باشد ؛ در این صورت نفوذ رطوبت در فرش و ماندگاری آن سبب خواهد شد که فرش بوی نامطبوعی را به خود بگیرد و باید فورا به فکر از بین بردن بوی نم فرش باشید. 

برق انداختن فرش و موکت
برق انداختن فرش و موکت

دیدن قالی های رنگارنگی که از پشت بام منازل آویزان شده بودند، خبر از رسیدن بهار و فصل خانه تکانی می داد.

نحوه صحیح تا زدن فرش
نحوه صحیح تا زدن فرش

نحوه صحیح تا زدن فرش در سالم ماندن آن بسیار موثر است. فرش ها عنصری بسیار مهم در دکوراسیون خانه‌ها هستند و با رنگ‌ها ، طرح‌ها و نقش‌های زیبایشان به خانه‌ها گرما ، صمیمیت و انرژی می‌بخشند. 

To top