اخبار و اطلاعات
حساسیت به فرش ماشینی! همه آنچه باید بدانید
حساسیت به فرش ماشینی! همه آنچه باید بدانید

آیا حساسیت به فرش ماشینی، واقعا در بعضی افراد وجود دارد؟ آیا پرزهای موجود بر روی فرش‌ها، می‌توانند باعث ایجاد عطسه یا آلرژی شدید شوند؟ و راه‌حل مقابله با این مشکل چیست؟

راهنمای خرید فرش ماشینی - همه نکاتی که باید بدانید
راهنمای خرید فرش ماشینی - همه نکاتی که باید بدانید

فرش یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های پوشش کف است که بسیاری از افراد، استفاده از آن را به سایر پوشش‌ها نظیر موکت ترجیح می‌دهند. زیرا فرش می‌تواند بسیار زیباتر و کارآمدتر از سنگ، چوب و مواردی از این دست باشد. با این حال لازم است هزینه‌ای قابل توجه برای خرید فرش مناسب پرداخت کنید. به همین دلیل باید مطمئن شوید، فرش مورد نظرتان پاسخگوی نیازهای شما خواهد بود. در این راهنمای خرید فرش ماشینی به شما نکاتی را می‌گوییم که لازم است پیش از خرید فرش در نظر داشته باشید. این نکات به طور قطع برای شما بسیار مفید خواهند بود. پس لطفاً تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

انواع فرش ماشینی در بازار ایران
انواع فرش ماشینی در بازار ایران

جنس کدام نوع از فرش مناسب تر است؟ کدام فرش ها کمتر پرز می‌دهند؟ الیاف به کار رفته در فرش ها چیست؟ آیا آلرژی زا است ؟ دوام کدام نوع بیشتر است؟

در این مقاله قصد داریم تا انواع فرش ماشینی موجود در بازار را به شما معرفی کنیم. به شما اطمینان می دهیم پس از مطالعه این مقاله مانند یک کارشناس به خرید فرش بروید.

بهترین رنگ فرش
بهترین رنگ فرش

ایرانی ها فرش را مانند یک عضو از خانه خودشان می‌دانند. استفاده از فرش های جذاب باعث زیباتر جلوه دادن خانه می‌شود. حتما شما هم متوجه شده اید انتخاب درست فرش چقدر می‌تواند ظاهر و زیبایی خانه را تغییر دهد. فرش ها می توانند خانه را بزرگتر و یا حتی کوچکتر نشان دهند. فرش ها می توانند باعث انرژی مثبت در اهالی خانه شوند.

در ادامه این مقاله به بررسی عواملی که در انتخاب رنگ فرش مهم هستند می‌پردازیم. به شما قول می دهیم پس از مطالعه این مقاله راحتتر درباره انتخاب رنگ فرش تصمیم گیری کنید.

چگونه اندازه مناسب فرش را انتخاب کنیم
چگونه اندازه مناسب فرش را انتخاب کنیم

فرش با تنوع در اندازه از جمله ویژگی‌های بارز بازار فرش ایران می باشد و با وجود ماشینی شدن این صنعت تقریبا غیر ممکن است شما اندازه ای از فرش را بخواهید و نتوانید آن را تهیه کنید. حال باید ببینیم معیار انتخاب سایز فرش چیست و چگونه فرشی با اندازه مناسب و متناسب با فضای محیط انتخاب کنیم.

معیارهای خرید و انتخاب فرش
معیارهای خرید و انتخاب فرش

معیارهای زیادی در هنگام خرید و انتخاب فرش وجود دارد. از جمله مواد، رنگ، اندازه و خیلی چیزهای دیگر که برای بهترین انتخاب لازم است مدنظر قرار دهید. در این نوشتار سعی داریم بهترین گزینه های موجود در بازار را برای شما بیان کنیم و همینطور بگوییم برای بخش های مختلف خانه، فرش با چه خصوصیاتی مناسب تر است.

فرش جهیزیه
فرش جهیزیه

برای شروع زندگی یکی از استرس های شیرین برای هر زوج جوانی تهیه جهیزیه است. یکی از اساسی ترین عناصر موجود در جهیزه هر خانمی فرش است. یک تخته فرش متناسب با بقیه وسایل خانه می تواند هر بانویی را به وجد آورد. از طرفی فرش از جمله کالاهایی که بتوان دائم آن را عوض کرد نیست و همینطور هزینه زیادی برای تهیه فرش پرداخت می‌شود. پس باید در انتخاب آن دقت لازم و کافی را داشته باشیم.

خرید فرش برای اتاق کودک
خرید فرش برای اتاق کودک

به طور کلی زمانی که قصد خرید فرش دارید بهتر است که پیش از خرید آن ، کاربردی که از فرش انتظار دارید را در نظر داشته باشید. خرید فرش ماشینی برای اتاق کودک یکی از خریدهای مهم و حساس در زمینه خرید فرش است که باید مورد توجه قرار گیرد. برخلاف تصور ، خرید فرش برای اتاق کودک چندان هم آسان نیست و باید در هنگام خرید فرش برای اتاق کودک نکاتی مورد توجه قرار گیرد که به آنها اشاره خواهیم کرد.

To top